Bizi takip edin

Politika

Geri adım attıramazsınız

->

-> 25

Wan mitingine çağrı HDP’nin yarın Wan’da düzenleyeceği mitinge Serhat bölgesinden yoğun katılım bekleniyor. Musa Anter Barış Pakı’nda yapılacak miting saat 15.00’te başlıyor

HDP, “Durmayalım Faşizmi Durduralım” şiarıyla başlattığı halk buluşmalarına yarın Wan’da düzenleyeceği miting ile devam edecek. Wan ve ilçelerinde devam eden miting çalışmaları için HDP Wan İl Örgütü’nün binasında düzenlenen basın toplantısına HDP Wan İl Eşbaşkanı Gülistan Orhan, HDP Wan milletvekilleri Lezgin Botan, Adem Geveri ve Bedia Özgökçe Ertan katıldı. Basın toplantısında ilk olarak konuşan Orhan, “Adalet ve Vicdan Nöbeti’nin devamı olan barış mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Mitinge Osman Baydemir, Kadın Sözcümüz Besime Konca, sanatçılar Ferhat Tunç ve Koma Rojarya katılacaktır” diye konuştu.

Hesap sormak için mitinge

Daha sonra konuşan Botan ise, teknik ve yasal hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Çalışmalarımız sürüyor, 1 haftadır ailelerimizi, kurumları, halkı, esnafı ziyaret ediyoruz. Mitingimiz konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur” dedi. Wan halkının iradesinin rehin alınmak istendiğine dikkat çeken Botan, “Faşizmin pervasızlığına karşı direnişi güçlendirmek, son sözün henüz söylenmediğini göstermek açısından bu mitingler oldukça önemlidir. Serhat halkının tepkisi Musa Anter Barış Parkı’nda ortaya çıkacaktır. Sayın Figen Yüksekdağ Wan milletvekili iken oldubittiye getirilerek vekilliği düşürüldü, Tuğba Hezer’in vekilliği düşürüldü, Belediye Başkanımız Bekir Kaya içeride rehin. Wan halkının iradesine resmen el konulmuştur. Tüm bunlara karşı, bunların hesabını sormak için tüm Serhat halkını mitingimize davet ediyoruz” dedi.

WAN